Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

whatsapp
ERMENEK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA “UZLAŞTIRMA ÖDÜLÜ”
09.06.2022

     Adalet Bakanlığı tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde Ankara ilinde “Uzlaştırma Ödül Töreni ve Sempozyumu” düzenlenmiştir.

     Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ, burada yaptığı konuşmasında; Türkiye'de uyuşmazlıkların kısa sürede çözülmesinin, adaletten beklentinin zaman içerisinde tecelli etmesinin, alınan kararların infazının, adalete güveni ve yargı hizmetlerinden memnuniyeti artırmada önemli olduğunu, uzlaştırmanın ve arabuluculuğun hayata geçirilmesiyle alternatif çözüm yollarının devreye alındığını, böylece hem yargının yükünün azaltılmasının hem de uyuşmazlıkların yargılama süreçlerine girmeden uzlaştırma kültürüyle çözüme kavuşturulmasının amaçlandığını ifade etti. 

     2021 yılında uzlaştırmada başarılı olan Cumhuriyet Başsavcılıklarına ve uzlaştırmacılara ödül takdim edilmiştir. Bu kapsamda Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı  2021 yılında göstermiş olduğu başarıdan dolayı ödüle layık görüldü. Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy’a ödülü Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ tarafından takdim edildi.

     2021 yılında Cumhuriyet Başsavcılığımız uzlaştırma bürosunun göstermiş olduğu başarısından dolayı büro personelini ve uzlaştırmacılarımızı tebrik ederiz.

Adres

ERMENEK ADALET SARAYI, Seyran Mahallesi, Halit Bardakçı Sokak, No:10/1, P.K.70400 Ermenek/KARAMAN

Telefon

338 716 19 98

+9(338) 716 3060

E-Posta

abbermenekcbsisaretadalet.gov.tr