Cumhuriyet Başsavcımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını 5. sınıf öğrencisi Ali Eymen YEŞİLYURT'a devretti
22.04.2022

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Harun ÜNLÜSOY, makamını Ermenek İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ali Eymen YEŞİLYURT'a devretti. Cumhuriyet Başsavcısı Harun ÜNLÜSOY'un makamında gerçekleştirilen temsili yer değiştirme programına Ermenek İmam Hatip Ortaokulu müdür yardımcısı Murat AÇIKBAŞ, öğretmen Cemre MAVİ, öğrenciler Ali Eymen YEŞİLYURT, Said YEŞİL ve Semanur BALCI katıldı.

       Makama oturma fırsatı verdiği için makamın gerçek sahibi Cumhuriyet Başsavcısı Harun ÜNLÜSOY’a teşekkür ederek sözlerine başlayan temsili Başsavcı Ali Eymen YEŞİLYURT ; “23 Nİsan’ı bizlere ve tüm dünya çocuklarına armağan eden ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Dünyada tek çocuk bayramına sahip olan bir ülkenin ferdi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Arkadaşlarımın ve bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

         Öğrenciler ve öğretmenler ile bir süre sohbet eden Cumhuriyet Başsavcısı Harun ÜNLÜSOY; “Bu anlamlı günü Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza bir bayram olarak armağan etmiştir. Çocuklarımızı yetiştiren anne ve babaları ile öğretmenlerine teşekkür ederim. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları kutlu olsun.” diye konuştu. Çocuklar ile bir süre daha sohbet eden Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Harun ÜNLÜSOY'a misafirler tarafından çiçek takdim edilerek, hatıra fotoğrafı çekildi.

Adres

ERMENEK ADALET SARAYI, Seyran Mahallesi, Halit Bardakçı Sokak, No:10/1, P.K.70400 Ermenek/KARAMAN

Telefon

338 716 19 98

+9(338) 716 3060

E-Posta

abbermenekcbsisaretadalet.gov.tr