Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

whatsapp
Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Cumhuriyet Başsavcılığımız Bünyesinde "Sosyal Market" Açıldı.
21.09.2022

     Cezasını tamamlayan eski hükümlüler ile denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülere yönelik Sosyal Market Projesi hayata geçirildi.

     Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde Ermenek Adliyesine kurulan, içinde gıda, kıyafet, ayakkabı, eğitim malzemelerinin bulunduğu Sosyal Market ile eski hükümlülerin yanı sıra denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülere ve ailelerine ayni ve nakdi yardım yapılacak.

     Cumhuriyet Başsavcısı İsmail DOĞAN, Sosyal Market'in açılışında yaptığı konuşmada, Adalet Bakanlığı koordinesinde denetimli serbestlik yükümlülerini suçtan korumaya yönelik bir projeye imza attıklarını söyledi.

     Projenin, ihtiyaçlı yükümlülerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olduğunu dile getiren Cumhuriyet Başsavcımız İsmail DOĞAN, "Bu proje ile insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla suçtan kurtulmaya niyet etmiş, suçtan kurtulmak için çaba gösteren ancak ekonomik sıkıntılar yaşayan yükümlülerimizin sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlıyoruz. Ermenek'te adliyemiz bünyesinde denetimli serbestliğimizin emekleri, izleme kurulu üyelerimizin ve Vakıflarımızın, gönüllü bağışçılarımızın destekleriyle bu çalışmayı başlattık. İnşallah hayırlı olur." ifadesini kullandı.

     Konuşmaların ardından Sosyal Market'in açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra katılımcılar Sosyal Market'i gezerek Cumhuriyet Başsavcımız İsmail DOĞAN'dan bilgi aldı.

     Açılışa Ermenek Belediye Başkanı Atilla ZORLU, Ermenek Barosu Başkanı Hayrettin YILDIZ ve diğer koruma kurulu üyeleri katıldı.

Adres

ERMENEK ADALET SARAYI, Seyran Mahallesi, Halit Bardakçı Sokak, No:10/1, P.K.70400 Ermenek/KARAMAN

Telefon

338 716 19 98

+9(338) 716 3060

E-Posta

abbermenekcbsisaretadalet.gov.tr