Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

whatsapp
Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü 2022 Yılı 2. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
12.10.2022

    Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü'nün faaliyete geçmesi ile birlikte ilgili yönetmelik uyarınca koordinasyon kurulu oluşturulmuş olup, 2022 Yılının 2. Toplantısı Ermenek Adalet Sarayı toplantı salonunda Cumhuriyet Başsavcısı İsmail DOĞAN başkanlığında ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 

   Toplantıda, adliyemizde kurulan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğünün işleyişi hakkında kısa bir sunum yapılmış olup, müdürlük bünyesinde kurulan Adli Görüşme Odaları (AGO) hakkında ve 5.Yargı Paketi olarak bilinen 7343 sayılı İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca; çocuk teslimi veya çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair aile mahkemeleri tarafından verilen ilam veya tedbir kararlarının, çocuğun üstün yararı esas alınarak, “Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri” tarafından yerine getirilmesine dair görev, yetki ve sorumluluklar ile buna ilişkin usul ve esaslar hakkında bilgiler verilmiştir.

    Hizmetlerin yürütülmesinde yaşanan aksaklıkların giderilmesine yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantıda, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü ile kurum temsilcilerinin ayrı ayrı özel toplantılar gerçekleştirerek kurumlar arasında mağdurlara yönelik hizmetlere ve çocuk teslimi veya çocukla kişisel ilişki kurulmasına ilişkin ortak projeler geliştirilmesi hususunda mutabık kalınmıştır.

     Toplantının ardından kurul üyeleri ile birlikte adliyemizde oluşturulan Adli Görüşme Odaları ve Çocuk Teslim Merkezi gezilerek, işleyiş hakkında kurul üyelerine bilgi verilmiştir.

Adres

ERMENEK ADALET SARAYI, Seyran Mahallesi, Halit Bardakçı Sokak, No:10/1, P.K.70400 Ermenek/KARAMAN

Telefon

338 716 19 98

+9(338) 716 3060

E-Posta

abbermenekcbsisaretadalet.gov.tr