Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

whatsapp
Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
A- A+
10.06.2024

     Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitim ve öğretim çalışmaları işbirliği protokolü çerçevesinde Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda açılan kurslarda hükümlüler tarafından yapılan çalışmaların sergisi yapıldı

     Sergi programına Ermenek Kaymakamı sayın Fatih ERDOĞAN, Ermenek Cumhuriyet Başsavcımız sayın İsmail DOĞAN, Ermenek Beledye Başkanı sayın Mustafa BOZCU, Ceza İnfaz Kurmu Savcısı sayın Semiyet BADEM ve ilçe kurum amirleri ve personelleri katılım sağlamıştır.

     Sergi sonrasınra günün anlam ve önemine yönelik Cumhuriyet Başsavcısı İsmail DOĞAN konuşmasında; " Hükümlülerin ıslah edilmesi amacıyla birçok kurumla iş birliği yapılmakta olup, en önemli iş birliğimiz ise Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılmaktadır. Yapılan iş birlikleri ile hükümlüleri ceza evinden çıktıktan sonra topluma katılmaya  hazır hale getirmeye çalışmaktayız. Açılan kurslarla hükümlülerimizi meslek edindirerek topluma faydalı bir birey haline getirmek temel amacımızdır.

     Burada sergilediklerimiz sadece ete kemiğe bürünen çalışmalar olup burada ki çalışmalar haricinde Ceza İnfaz Kurumumuzda son iki yılda yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 34 adet farklmı kurslar açılmış olup, bu kurslara toplamda 293 hükümlümüz katılım sağlamıştır." şeklinde açıklamada bulunmuştur.

     Ermenek M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nün katılımcılara ikramı sonrasında sergi sonlanmıştır. 

Adres

ERMENEK ADALET SARAYI, Seyran Mahallesi, Halit Bardakçı Sokak, No:10/1, P.K.70400 Ermenek/KARAMAN

Telefon

338 716 19 98

+9(338) 716 3060

E-Posta

abbermenekcbsisaretadalet.gov.tr